Sekretariat czynny

Imieniny: Andrzeja, Mariusza

• Statystyki

Samorząd Uczniowski

W naszej szkole od dawna panuje tradycja wspólnej odpowiedzialności uczniów, nauczycieli i rodziców za podejmowane przez nas działania. Zgodnie z tą tradycją  uczniowie klas IV-VIII posiadają swoich przedstawicieli w szkolnym samorządzie. Kultywując zasady demokracji - skład samorządu jest wybierany większością głosów w tajnym głosowaniu przedstawicieli , zaś komisję wyborczą tworzą opiekunowie samorządu. W drodze głosowania wybiera się przewodniczącego samorządu, jego zastępcę . Uczniowie klas IV - VIII  głosują na kandydatów, którzy wcześniej zaprezentowali swoje programy wyborcze i odpowiedzieli na związane z nimi pytania zebranych. Po wyborach nowi przedstawiciele szkolnej społeczności prezentują się swoim kolegom na apelu, a także informują o zaplanowanych akcjach, zbiórkach oraz - rzecz jasna - dyskotekach! To doskonały sposób, by uczniowie zgłaszali swoje inicjatywy i pomysły, nie oczekując ich realizacji przez innych, ale działając wspólnie z kolegami i nauczycielami...

Skład Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023:

Przewodniczący - IGOR STARYBRAT klasa VIII

Z-ca przewodniczącego - LAURA GRZEBIELA  klasa VII