Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie

Lilie wodne 3D

Lilie wodne to praca plastyczna dla twórczych dzieci, które lubią trochę pomalować, powycinać, poprzyklejać. Wykonanie nie jest trudne, a efekt bardzo ciekawy.

Do wykonania pracy LILIE WODNE 3D potrzebujemy:

*Kartka z bloku technicznego A4;

*Różowa bibuła;

*Kawałek zielonej i żółtej bibuły;

* Niebieska farba (najlepiej w 2-3 odcieniach) i czarna;

* Gąbka do nakładania farby;

* Nożyczki, klej

Pierwszy etap naszej pracy to pomalowanie całek kartki z bloku technicznego, odcieniami niebieskiej farby. Efekt końcowy będzie przypominał taflę wody. Maczamy gąbeczkę w wodzie, wyciskamy jej nadmiar, a następnie maczamy w farbie i stemplujemy w różnych miejscach kartki, aż uzyskamy efekt, który nas zadowoli.  Pomalowaną kartkę zostawiamy do wyschnięcia.

Zabieramy się teraz za wycinanie płatków kwiatków. Płatki lili przypominają podłużny, płaski kształt.  Z zielonej bibuły wycinamy du,ż,ego liścia, który kształtem przypomina trochę zaokrąglone na dole serce.

Aby wykonać środek naszej lilli wycinamy długi pasek z żółtej bibuły o szerokości ok. 3 cm i długości  ok. 20 cm. Następnie nacinamy go co ok. 1 cm i skręcamy w rurki (jak na rysynku). W ten sposób zrobimy środek kwiata.

Teraz najprzyjemniejsze :)

Na pomalowanej na niebiesko wcześniej kartce wybieramy miejsce, gdzie przykleimy liść.  Następnie smarujemy liść klejem i przyklejamy  pierwsze, duże płatki naszej lilii.  Aby uzsyskać efekt 3D należy płatki w dolnej części zagiąć do środka, skleić i dopiero umocować liścia (tak, jak na zdjęciu). Każdy kolejny płatek przyklejamy  w ten sposób uzupełniając wolne przestrzenie. Dzieki temu płatki będą pięknie odstawać ku górze.

W środku wklejamy mniejsze płatki, a na koniec wklejamy nasze żółte pręciki.

Praca jest już gotowa, a efekt na żywo jeszcze piękniejszy :))))