Wycieczka do Irrlandii w Sorkow

Dnia 6 czerwca 2018 roku

po raz kolejny Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie we współpracy ze szkołą partnerską w Tauche zrealizowała polsko-niemiecki projekt w ramach PNWM. Dla uczestników był on wyjątkowy, ponieważ odbył się w nagrodę za zdobycie I miejsca w Brandenburgii za realizację projektu trójstronnego Tauche (Niemcy)-Wędrzyn (Polska) i Brisbane (Australia) poświęconego badaczowi Australii, Ludwikowi Leichhardowi.

Uczestnicy projektu spotkali się w Grundschule Tauche, skąd razem udali się do pobliskiego Storkow do Interaktywnego Parku Rozrywki IRRLANDIA.

W polsko-niemieckich grupach młodzi odkrywcy pokonywali ciemne i skomplikowane labirynty, pełne niespodzianek (np. zniekształcających luster, zwisających telefonów, kalejdoskopów
i tajemnych przejść).  Wykonywali ciekawe doświadczenia z wodą w parku wodnym, wspinali się na ścianki wspinaczkowe w cyrku wspinaczki. Najwięcej emocji wzbudzały jednak zjeżdżalnie. Największa z nich miała ok. 12 m swobodnego spadku. Wspólne zabawy i wykonywanie eksperymentów bardzo zbliżyły uczniów z obu placówek, którzy deklarowali, że już nie mogą się doczekać kolejnego wspólnego spotkania  projektowego.

J.J.