Groźna cyberprzemoc! Spotkanie z policjantem

Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie 14 maja 2019r. o godz.12.00 gościła przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie - p. Mateusza Olejnika. W spotkaniu uczestniczyły klasy: VI a, VI b i VII  wraz z wychowawcami. Policjant zaprezentował dwa filmy edukacyjne przedstawiające cyberprzemoc i jej konsekwencje. Cyberprzemoc, na pozór niewinna z uwagi na brak kontaktu fizycznego, może jednak wyrządzić ogromne szkody. Kompromitujące  materiały (zdjęcia, nagrania na telefon komórkowy, krótkie filmy), docierają  błyskawicznie za pomocą sieci  do wielu osób i mogą być przyczyną tragedii młodych ludzi nieświadomych problemu. Uczniowie zapoznali się z różnymi formami przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego, m.in. z nękaniem, zastraszaniem, publikowaniem ośmieszających zdjęć, filmów, pisaniem obraźliwych komentarzy, wyzwisk. Policjant zwrócił uwagę uczniów na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci.

Pod koniec spotkania uczniowie mogli zadawać pytania i uzyskiwać  odpowiedzi na nurtujące ich problemy.

B.K.