Mistrzowie pięknego czytania!

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8 - 15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. W ramach tego tygodnia, 13 maja 2019 r. w  Bibliotece Sulęcińskiego Ośrodka Kultury odbył się konkurs dla uczniów klas trzecich pod hasłem: ,,Mistrz pięknego czytania”.  Brali w nim udział uczniowie z klasy 3a i 3b ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Konkurowali z uczniami sulęcińskiej podstawówki, prezentując w pierwszym etapie wcześniej przygotowany fragment prozy, ze swojej ulubionej książki, a  w drugim etapie  -  tekst autorstwa  Renaty Piątkowskiej pt. ,,Nie ma nudnych dni”. Jury oceniało płynność, wyrazistość i tempo czytania oraz postawę uczestników, która miała wzbudzić w słuchaczach  zainteresowanie książką. Tytuł Laureata uzyskała Marta Horbejczuk z klasy 3a i Mikołaj Urbański z klasy 3b, natomiast wyróżnienie otrzymała Alicja Gromek z klasy 3a. W konkursie brali również udział: Justyna Kokocińska i Karol Nowogran z klasy 3b. Uczestnikom zostały wręczone okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe. Następne zmagania trzecioklasistów za rok. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że ta przygoda z książką zaowocuje chęcią czytania nie tylko w tym dniu, ale zdecydowanie na dłużej!

B. Imańska