Żar tropików w jesienny dzień

Dnia 29 listopada 2018r.

grupa uczniów klas I-VIII wraz z rodzicami wyruszyła na Tropical Island pod Berlinem. Wycieczka okazała się wspaniałą odskocznią od deszczowych, jesiennych dni.

Przyjazd na wyspę wzbudził wiele emocji, szczególnie wśród uczniów, którzy odwiedzili ją pierwszy raz. Nie mogli się oni nadziwić, że w tak bliskim  otoczeniu odwiedzających wyspę znajdują się żółwie, tropikalne ryby i flamingi.

Po pierwszym zauroczeniu wszyscy udali się na plażę nad Morzem Południowym, aby przypomnieć sobie wspaniały wakacyjny czas i „naładować akumulatory” na nadchodzącą zimę.

W międzyczasie każdy z uczestników wycieczki mógł skorzystać z imponujących zjeżdżalni, poszaleć w małpim gaju, podziwiać budynki  wzorowane na perłach architektury z dalekich krajów oraz udać się szlakiem słynnych badaczy tropików.

Wycieczka połączyła w sobie wspaniały relaks z nauką.

JJ