Uczniowie z wędrzyńskiej podstawówki kodują...

5 grudnia 2018r. uczniowie klas: VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie wzięli udział w lekcji kodowania, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Zajęcia odbyły się w ramach globalnej inicjatywy „Europejski Tydzień Kodowania”. Miały one na celu popularyzację i promocję języka programowania wśród młodych ludzi, gdyż staje się on trzecim językiem we współczesnym świecie.

Uczniowie uczyli się kreatywnego programowania, rozwijając swoją wyobraźnię, logiczne i abstrakcyjne myślenie, a także zdolność planowania. W ramach zajęć, uczestnicy wzięli udział w zabawach ćwiczących logiczne myślenie i wprowadzających do nauki programowania na macie edukacyjnej, tzw. aktywności offline - bez używania sprzętu cyfrowego, a także pracowali na tabletach z dedykowanymi do celów edukacyjnych aplikacjami uczącymi kodowania. Sterowali i programowali roboty Dash i Dot. Tworzyli własne projekty, wykorzystujące zasady prostej elektroniki.

Serdecznie dziękujemy dyrektorowi szkoły i p. Sylwii Babiak za umożliwienie uczniom uczestnictwa w ww. ciekawych zajęciach.

J. J.