Poznajemy ,,Sulęcińskie rodowody"

Dnia 27.11.2018r. uczniowie  klas 2, 3a, 3b Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego  w Wędrzynie zwiedzili  wystawę  pod hasłem: „Sulęcińskie rodowody”, zorganizowaną przez SOK w Sulęcinie. Galeria przedwojennych zdjęć zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Z zaciekawieniem oglądali stroje, broń, czytali informacje na kartkach pocztowych i obwieszczeniach znajdujących się na ekspozycji. Udział w wystawie był podsumowaniem zajęć szkolnych, na których uczniowie robili drzewa genealogiczne własnych rodzin. Aby przybliżyć dzieciom historię regionu w którym żyją, zwiedziliśmy również mury miejskie, kościół z XIII w., ale także nowy stadion im. Stanisława Ożoga. Obejrzeliśmy także mural wykonany przez uczniów SP 1 Sulęcin i  uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Beeskow. Określenie „patriotyzm” może wydawać się w tych czasach przestarzałe i niemodne, jednak gdy następuje zanik przejrzystej hierarchii wartości i upadek autorytetów, należy  pamiętać, że od najmłodszych lat dzieci obserwują to, co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu. Zazwyczaj przez całe życie pamiętają zwyczaje, gwarę, obyczaje kultywowane w ich rodzinie i środowisku. Pomału budujmy u dzieci świadomość, że należą do większej wspólnoty ludzi.

B.Sz., B.I., E.O.