Samorząd Uczniowski SP w Wędrzynie wspiera akcje charytatywne

Niepełnosprawność jest zjawiskiem, które dotyka nie tylko ludzi starszych,  pojawia się często w życiu ludzi młodych, nie wyłączając i nie oszczędzając osób najmłodszych. Budzenie wrażliwości na potrzeby innych, to jeden z wielu celów edukacyjnych szkół  i przedszkoli. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie aktywnie włączyli się w akcję „Szkoło Pomóż i Ty”, zorganizowaną przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych  i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty z siedzibą w Gdyni. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego roweru wspomagającego pracę nóg tj. trójkołowego elektrycznego i stacjonarnego typu Orbitek,  dla jednego  z podopiecznych fundacji. Koszt takiego sprzętu to 10 000 zł. Samorząd Uczniowski SP w Wędrzynie przeprowadził  sprzedaż cegiełek w postaci pomocy naukowych. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna, rodzice uczniów, nauczyciele i pracownicy szkoły. Ogółem zebraliśmy 839 zł, z czego 260 zł. zebrały przedszkolaki pod bacznym okiem p. Anny Pietrzak. Mamy nadzieję, że nasz wkład pomoże piętnastoletniemu Łukaszowi Flisowi, żyć pełniej i wygodniej. Łukaszu, życzymy Ci zdrowia i wielu wspaniałych dni!

B.Sz.