Koncert dla Niepodległej

„POLSKO, ojczyzno moja droga, po 123 latach doszczętnie pokonałaś wroga!

Dziś, jesteś już niepodległa i silna, to, że Polski nie będzie - myśl była mylna…”

Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem  wyjątkowym dla wszystkich Polaków. W tym dniu organizowane są różne parady, marsze , koncerty patriotyczne. Ludzie wychodzą na ulicę, by oglądać  defilady, rekonstrukcje  historyczne. Jednak rok 2018 jest szczególnym, ponieważ mija 100 lat od chwili, kiedy Polska stała się znów Niepodległa. Ta wyjątkowa rocznica w wielu wyzwoliła chęć działania i okazania największego szacunku i miłości. Również uczniowie Szkoły Podstawowej  im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie postanowili  „oddać  swoje serca” umiłowanej ojczyźnie. Koncert w wykonaniu uczniów klasy 3b na dzwonki i akordeon wprowadził wszystkich słuchaczy  w odświętny nastrój. Była to jedna z wielu akcji zorganizowanych w szkole. Odbyły się: „Czytanie dla Niepodległej”, uroczysty apel, wpisy do „Kroniki Sztandaru”  Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego oraz XX Memoriał biegu im. Stanisława Ożoga pod hasłem ,,100 – lecia Niepodległej od Bałtyku do Tatr”. Dla uczczenia wszystkich dzielnych ludzi, którzy swoim życiem, postawą  i ogromną miłością pokazali jaka to duma być Polakiem, cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki  hymnu państwowego dokładnie o godzinie  11.11, tak jak większość Polaków w polskich szkołach.

B.Sz.