,,Książka dobra na wszystko" - spotkanie w Bibliotece KW

Kiedy jesienna szaruga , brak słońca i pomysłów na wolny czas, sięgnij po książkę. To zawsze bardzo dobre rozwiązanie. Można z nią przeżyć niesamowite przygody, poznać  tajemnice świata, a także przenieść się w czasie. Taką podróż zaproponowały nam panie z Biblioteki Klubu Wojskowego w Wędrzynie 29.10.2018r. Klasy 3a i 3b chętnie odwiedzają to miejsce, a współpraca  z biblioteką przynosi wiele niezapomnianych wrażeń. Tym razem z kart ksiąg wyłonił się świat tradycji związanych z obchodami Wszystkich Świętych  oraz  Zaduszek,  z czasów, kiedy babcie uczniów były jeszcze małymi dziewczynkami. W  niesamowitym nastroju stworzonym przez panią Anię i panią Basię dzieci dowiedziały się dlaczego na grobach bliskich palimy „ światło” i stawiamy kwiaty, dlaczego w noc między świętami nie należy chodzić przy kościołach oraz po co sypie się piasek przed drzwiami domu. Uczniowie z  zaciekawieniem  słuchali  opowieści  i zadawali pytania. Spotkanie zakończyło się zajęciami plastycznymi  i miłym akcentem podziękowań. Z przyjemnością  skorzystamy z kolejnego zaproszenia.

B.Sz.