RADOSNA SZKOŁA

Szkoła wcale nie musi być nudna. Pierwszaki tej jesieni przekonały się o tym wiele razy. Podczas zajęć wykonywały „Jesienne Słodziaki”, wykorzystując takie dary jak: owoce, warzywa, kasztany, szyszki, żołędzie. Uczniowie świetnie się bawili, tworząc kasztanowe koniki, gąsienice, jeżyki,  uśmiechnięte dynie w śmiesznych czuprynkach, wesołe bakłażany, które zdobią klasę, uśmiechając się do nas. W piękny, słoneczny październikowy dzień wybrali się z wizytą do przedszkola w Wędrzynie, aby przypomnieć sobie spędzony tam czas. Wspólnie z przedszkolakami lepili babki z piasku,  korzystali ze sprzętu na placu zabaw. Największą jednak frajdą były zabawy w suchych  liściach, które oprócz szeleszczącej górki, były także ciepłą pierzynką. Innym razem pierwszaki w klasie bawiły się w architektów i budowniczych, tworząc domki z surowców wtórnych. Powstały mieszkania dla lalek, domy z tarasem, z płaskim lub spadzistym dachem. Są wspaniałą zabawką lub tematem do dyskusji, z jakich materiałów powstały. Uczniowie mają jeszcze przed sobą mnóstwo sytuacji, aby przyjemnie spędzać czas w szkole. Każdego dnia odkrywają kolejne tajemnice tego magicznego miejsca.

B.G.