Pasowanie na przedszkolaka

Dzień 16 października 2018r. na długo pozostanie w pamięci rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Wędrzynie. Tego dnia odbyło się uroczyste „Pasowanie na przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla wszystkich dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz dla dzieci z grupy czterolatków, które rozpoczęły już wcześniej swoją przygodę z przedszkolem. W tym ważnym dniu nie zabrakło zaproszonych gości: zastępcy burmistrza pani Iwony Walczak, dyrektora szkoły podstawowej i przedszkola pani Edyty Jakóbczak oraz kierownika Klubu Wojskowego w Wędrzynie pani Anny Wyczachowskiej. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, których zdążyły nauczyć się podczas swojego krótkiego pobytu w przedszkolu, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki oraz tańczyły do swoich ulubionych utworów muzycznych. Najważniejszą częścią uroczystości było złożenie przysięgi oraz akt pasowania „zaczarowanym ołówkiem” przez panią dyrektor Edytę Jakóbczak. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominki, a na sali czekał  słodki poczęstunek.

Monika Krystman