Piknik integracyjny klasy IV B

Dnia 6 października na plaży Jeziora Ostrowskiego, niedaleko Sulęcina, odbył się piknik klasowy zorganizowany przez radę rodziców klasy IV b Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Podczas pikniku uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczynią upiekli kiełbaski przy wspólnym ognisku. Było to możliwe dzięki pomocy pana Krzysztofa Buckiego, który zadbał o drewno na to ognisko. Dodatkowo na uczestników pikniku czekały słodycze ufundowane przez pana Patryka Lewickiego, absolwenta szkoły w Wędrzynie. Dzieci oraz rodzice brali udział w konkurencjach sportowych, m.in. w wyścigu w workach, biegu w parach ze związanymi nogami oraz dmuchaniu baloników przez słomkę. Każdy uczestnik otrzymał za udział w konkurencjach nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, którymi byli: Warsztat Usługowo-Szkoleniowy Leopold Ryczaj, Intermarche Sulęcin, Leks Sulęcin, Franciszek Jamniuk z firmy PHU JAMNIUK oraz Patryk Lewicki. Zebrani stanęli także do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Jesienny piknik miał na celu integrację świeżo upieczonych czwartoklasistów. Zabawa się udała, pogoda dopisała, zatem cel został osiągnięty, a klasowa rada rodziców już planuje kolejne działania i wydarzenia na rzecz naszych wychowanków.

Anna Turek, Ryszard Waldun