Międzynarodowy Zjazd Cyklistów

Uczniowie wędrzyńskiej podstawówki w Święcie Cyklistów

15 września 2018r., po raz kolejny, uczniowie ze Szkoły Podstawowej
im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie wzięli udział Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów, który odbył się w Sulęcinie po raz 24-ty.

Dla naszych uczestników zjazd rozpoczął się już w Wędrzynie o godz. 8.00. Skąd wyruszyliśmy Napoleońskim Brukiem do Sulęcina.

Uroczystości oficjalnego otwarcia Zjazdu Cyklistów dokonał Burmistrz Sulęcina, p. Dariusz Ejchart wraz z zaproszonymi gośćmi. Na pamiątkę tegorocznego zjazdu odsłonięty został pomnik-symbol cyklistów na sulęcińskim rynku.

Pogoda dopisała, więc liczna grupa uczniów z wędrzyńskiej podstawówki wraz z nauczycielami i rodzicami wyruszyła wyznaczoną trasą. Najmłodsi cykliści, dzielnie dotrzymywali kroku starszym kolegom, którzy jechali już kolejny raz.

Zgodnie z planem cała grupa dotarła na metę zjazdu, która znajdowała się na Uroczysku Lubiewsko, gdzie odbył się piknik turystyczno-rekreacyjny. Chętni uczniowie wzięli udział w zorganizowanych zabawach i konkursach.  Spędzanie wolnego czasu na powietrzu, w ruchu to najlepsza forma wypoczynku oraz rekreacji.

Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wędrzyna urokliwą trasą wzdłuż Żubrowskich Wąwozów.

Zachęcamy do udziału w następnym roku!

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w opiece i zabezpieczaniu trasy przejazdu.

K. K.