Szkoła Talentów- Odsłonięcie tablicy.

„Ten, kto posiada wszechwładny entuzjazm, który idzie w parze z Talentem, nigdy nie będzie patrzył w sposób powierzchowny" ( W. Turner)

Szkoła Podstawowa w Wędrzynie, jako pierwsza placówka oświatowa w powiecie sulęcińskim znalazła się na mapie Szkół Odkrywców Talentów. Zaproszeni 18 marca br. goście: Burmistrz Sulęcina , pan Michał Deptuch, przewodniczący Rady Rodziców, pan Damian Chojnacki i przedstawiciele Rady Rodziców , wspólnie z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego i dyrekcją szkoły, uroczyście odsłonili tablicę na ścianie budynku, informującą iż szkoła w Wędrzynie poprzez działania edukacyjno- wychowawcze odkrywa talenty swoich uczniów.

Radio „Szkolne przeboje" to szansa na rozwijanie zainteresowań muzycznych i społecznych. Goście spotkali się z młodymi radiowcami i posłuchali standardów muzycznych w ich aranżacji. Kto wie, może za kilka lat, któryś z nich będzie realizować swoje muzyczne pasje i zostanie dziennikarzem, pracując na przykład w Radiowej „Trójce"?

Wizyta miała na celu zapoznanie się ze zmianami, jakie ostatnio zaszły w wędrzyńskiej podstawówce. Wyremontowano bowiem sale dydaktyczne klasy zerowej, gabinet klasy IIa i szkolną świetlicę. Bazę dydaktyczną, dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza i Gminy oraz pomocy rodziców, wzbogacił nowoczesny sprzęt audiowizualny, a dzieci mogą przebywać w jasnych, czystych salach lekcyjnych.

Najmłodsi uczniowie z klasy zerowej zaprosili gości do wspólnej gry dydaktycznej i pięknie podziękowali za prezent- matę ekologiczną, od pana Burmistrza.

Dla drugoklasistów i ich wychowawczyni pani Bogusławy Grzegorek spotkanie z gośćmi okazało się całkiem interesujące! Brawurowa deklamacja Julki Makowieckiej i wiosenny hiacynt- praca plastyczna dzieci- wywołały uśmiech i sprawiły radość szanownemu gościowi.

Wizytę zakończyło spotkanie w czytelni, podczas którego dyrektor szkoły, Burmistrz i rodzice dzielili się swoimi planami i spostrzeżeniami na temat rozwoju szkoły, bo przecież nie tylko wiedza, umiejętności, ale właśnie rozwijanie talentów i kreatywności uczniów są warte starań i uwagi ze strony dorosłych.

Katarzyna Borowiecka