Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017-2018

Wychowanie, jeśli  nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem.”

Johann Heinrich Pestalozzi

„Upływa szybko życie…” mówią słowa znanej piosenki. Nam, uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie ten rok szkolny minął jak „mgnienie oka”. Zaledwie rozpoczynaliśmy we wrześniu 2017, a tu już czerwiec 2018. Dyrektor szkoły, pani Edyta Jakóbczak powitała uczniów, nauczycieli, pracowników, rodziców oraz  zaproszonych gości z panem Burmistrzem Dariuszem Ejchartem, jako gospodarzem gminy, a tym samym naszej szkoły. Z dumą możemy się pochwalić ilością nagrodzonych i wzorowych uczniów, których w tym roku szkolnym było aż 23. Mieliśmy też 3 stypendystów - w dziedzinie za wybitne osiągnięcia w nauce: Aleksandrę Gromek, ze średnią 6.00 oraz Karolinę Jakóbczak, dwukrotną laureatkę konkursów ogólnopolskich i Oskara Bębna w dziedzinie sportu. Jak co roku Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie przyznała Medal  Przyjaciela Szkoły. W  tym roku, niezmiernie miło było nam ogłosić, że został on przyznany Burmistrzowi Sulęcina Dariuszowi Ejchartowi za wsparcie, opiekę i obecność w ważnych momentach naszej działalności. Statuetkę Prymusa 2018 otrzymała  uczennica klasy 5b Aleksandra Gromek, najlepszym sportowcem roku został uczeń klasy szóstej Oskar Bęben, a tytuł   „Waleczne Serce” zdobył uczeń klasy 5b Jan Pietrzak. Nagrodzono uczniów, którzy rozsławiali imię naszej szkoły poprzez udział w różnego rodzaju konkursach, zawodach sportowych, plastycznych, wiedzowych. Były też podziękowania dla rodziców, wspierających nauczycieli w ich pracy. Dyrektor szkoły, pani Edyta Jakóbczak zamykając rok szkolny 2017/2018, życzyła wszystkim uczniom i ich rodzicom spokojnych i bezpiecznych wakacji.

Wszyscy przybyli goście otrzymali kwiaty i gazetki szkolne, które dostarczą informacji nt. naszej działalności.

Miłego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu!

B.SZ. E.J