Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Spotkanie z Czerwonym Kapturkiem

W ramach współpracy Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego z Klubem Wojskowym w Wędrzynie odbyło się spotkanie czytelnicze w bibliotece. Gośćmi tym razem byli uczniowie  edukacji wczesnoszkolnej z klasy 1a i 3b. Panie bibliotekarki w nawiązaniu do zbliżających się wakacji przekazały dzieciom wskazówki, jak należy zachować się w lesie w przypadku zabłądzenia. Mimo, że naszym naturalnym środowiskiem jest las, nie zawsze uczniowie zdają sobie sprawę z czyhających tam zagrożeń. Po tym wstępie odbyła się część główna spotkania, czyli zabawa w teatr. Najpierw panie Basia i Ania przeczytały bajkę „O Czerwonym Kapturku”, a później uczniowie z obu klas na zmianę wcielali się w rolę babci, kapturka, wilka i gajowego. Dzieci w swój występ włożyły dużo serca i emocji. Wszyscy ,,aktorzy” chcieli grać rolę kapturka i gajowego. Na pewno zapamiętają morał płynący z tej bajki – zawsze słuchaj rodziców!

Dziękujemy za spotkanie i wszystkim życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku.

Ewa Orzech

Bogusława Grzegorek