Konkurs ortograficzny ,,O Złote Pióro Burmistrza Sulęcina"

Hubert, Michał i Hania są harcerzami…”- tak rozpoczęli pisanie dyktanda uczniowie młodszej grupy wiekowej. I to właśnie w kategorii klas IV- V, Jan PIETRZAK, uczeń klasy V b Szkoły Podstawowej w Wędrzynie, zajął pierwsze miejsce w Konkursie Ortograficznym o Złote Pióro Burmistrza Sulęcina, który w tym roku odbywał się w Szkole Podstawowej nr 2 w Sulęcinie, a napisał tekst dyktanda prawie bezbłędnie!

Sześcioosobowa drużyna naszej szkoły przyczyniła się do dobrego wyniku, bo zajęliśmy drugie miejsce jako szkoła, tuż po szkole Podstawowej nr 1 z Sulęcina. Z. Chirkowska, H. Babiak i E. Matulewicz - z grupy starszej oraz D. Matelski i A. Piętka - wszyscy ci uczniowie i oczywiście Janek Pietrzak, przyczynili się do sukcesu naszej szkoły.

Burmistrz Sulęcina, p. D. Ejchart ufundował nagrody, zarówno pióro, jak i nagrody książkowe. Gospodarze przygotowali dla uczestników pamiątkowe dyplomy, a każdy uczeń wrócił do domu z nagrodą.

Teksty dyktand, przygotowane przez pracowników WOM – u z Gorzowa, były najeżone trudnościami, a często tylko błędy drugorzędne i interpunkcyjne decydowały o konkursowym zwycięstwie. A może za rok przywieziemy Złote Pióro do Wędrzyna?

Katarzyna Borowiecka