Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

EKOLEKCJA - wizyta przedszkolaków w CZG - 12

UDZIAŁ DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKONEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŻOŁNIERZA POLSKIEGO W EKOLEKCJI W CZG-12 W DŁUDOSZYNIE

30.05.2018r. dzieci 5 - 6 letnie z oddziału przedszkolnego wybrały się do CZG - 12 w Długoszynie na ,,Ekolekcję”. Dzieci zwiedzały Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie. Podczas wycieczki zapoznały się z zagadnieniami związanymi z gospodarką odpadami, segregacją do właściwych pojemników i ich dalszą obróbką. Miały okazje przejść szlakiem ścieżki edukacyjnej docierając do hali sortowniczej, w której doczyszczane są odpady i dzielone na różne frakcje. Drugą część zajęć stanowiły zajęcia w salce, gdzie dzieci miały do wykonania proste zadania z dziedziny segregacji odpadów i ochrony środowiska, a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat gospodarki odpadami, a w szczególności ich segregacji i ochrony przyrody.

Anna Glinczewska.