,,Owczogród" - wycieczka przedszkolaków z SP w Wędrzynie

18.05.2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego przy SP w Wędrzynie, wybrały się na wycieczkę do „Owczogrodu”, w Rudnicy, na warsztaty edukacyjno - artystyczne. Chociaż tego dnia pogoda nie dopisała, padał deszcz i było chłodno, dzieciom nie brakowało chęci do zabawy i dobrego humoru. Pani Agnieszka – właścicielka gospodarstwa, pasjonatka rękodzieła, razem z Panem Maciejem - rolnikiem i pasterzem, oprowadzali dzieci po zagrodach i przybliżyli zwyczaje i upodobania owieczek. Przedszkolaki brały udział w poszukiwaniach owczego runa ukrytego w labiryncie z belek siana, oglądały pokaz zaganiania owiec przez psa pasterskiego rasy Border Collie, doiły owieczki: Melcię i Becię, a także prały wełnę, gręplowały owcze runo i wykonywały prace plastyczne z wełny. Po zajęciach, dzieci posiliły się pieczoną kiełbaską z ogniska,  pobawiły się w piaskownicy i wybiegały na świeżym powietrzu. Wycieczkę uważamy za udaną!

Anna Glinczewska