Dzień Dziecka - Dzień Sportu Szkolnego

Tegoroczny Dzień Dziecka w SP, w Wędrzynie obchodziliśmy na sportowo. W dniu sportu uczestniczyli wszyscy uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla dzieci wiele stacji sportowych, m.in. rzut kaloszem, przeciąganie liny, szachy plenerowe, tenis ziemny oraz zadania sprawnościowe jazdy na rowerze. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak tor przeszkód, przygotowany na bieżni. Uczestnictwo w konkurencjach sportowych nagradzane było drobnym upominkiem.

Każdy z uczestników Dnia Sportu mógł zregenerować siły przy przygotowanym grillu oraz odpocząć i zrelaksować się w „cukierni” w Zielonej Klasie, którą dla swoich dzieci przygotowali rodzice uczniów. Nie zabrakło też lodów i owoców.

W drugiej części Dnia Sportu uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z zawodnikiem Olimpii Sulęcin, p. Grzegorzem Turkiem, który zachęcał dzieci do uprawiania piłki siatkowej. Wiele emocji wzbudził mecz piłki nożnej uczniowie kontra nauczyciele. Po zakończonych rozgrywkach zmęczeni, ale pełni entuzjazmu uczniowie naszej szkoły rozeszli się do domów.

K. K. i R.M.