Wycieczka klasy III A do Poznania

25 maja klasa III a, ze Szkoły Podstawowej w Wędrzynie, wzięła udział w wycieczce klasowej do Poznania. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawym i  zabawnym pokazie w Rogalowym Muzeum, w Poznaniu. Dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w wyrabianiu, gnieceniu, wałkowaniu ciasta, poznały skład masy rogalowej oraz miały możliwość spróbowania tego regionalnego wyrobu. Później udaliśmy się do Laboratorium Wyobraźni, w którym mieliśmy możliwość poznania środowisk życia poszczególnych gatunków roślin i zwierząt, zależności pokarmowych oraz tego co możemy zrobić dla poprawy, warunków życia i jak ważne jest dbanie o środowisko oraz to, że każda istota pełni jakąś rolę w życiu. Kolejnym etapem było przejście do laboratorium, gdzie dzieci mogły samodzielnie wykonywać doświadczenia chemiczne. Ostatnim etapem wycieczki było przejście ścieżką edukacyjną,  gdzie mogliśmy dowiedzieć się co to jest światło i skąd się bierze, poznaliśmy różne jego kolory, dowiedzieliśmy się dlaczego pojazdy ratunkowe mają niebieskie światła, dlaczego kamizelki odblaskowe są zazwyczaj żółte oraz na jakiej zasadzie światło ultrafioletowe zmienia kolory ubrań, co wpływa na to, że możemy oglądać filmy w kinie i w telewizji, jak wejść  do pomieszczenia, które ma zabezpieczenia laserowe…  Na wiele pytań uzyskaliśmy wyczerpującą odpowiedź oraz mogliśmy brać udział we wszystkich przygotowanych eksperymentach fizycznych. Był to dla wszystkich bardzo miły czas spędzony na nauce przez zabawę.

E.D.