,,Piknik Rodzinny" przedszkolaków z Wędrzyna

Jedną z najbardziej wdzięcznych form prezentacji umiejętności dzieci są uroczystości. Łącząc Dzień Matki z Dniem Ojca i Dniem Dziecka zaprosiliśmy rodziców na festyn rodzinny do Przedszkola przy SP w Wędrzynie. Rozpoczynając uroczystość  Pani Dyrektor, Edyta Jakóbczak powitała zgromadzonych gości, w tym Panią wiceburmistrz, Iwonę Walczak oraz Panią Kierownik Klubu Wojskowego 17WBZ w Wędrzynie Annę Wyczachowską, rodziców i całą społeczność przedszkolną. Następnie nasi wychowankowie w formie krótkich wierszyków i piosenek rozpoczęli  przygotowany koncert dla rodziców. Kolejną niespodzianką na ten wyjątkowy dzień były przygotowane upominki zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Po oficjalnej części rozpoczęło się grilowanie kiełbasek i degustacja przepysznych ciast, smakołyków i  napojów przygotowanych przez rodziców. Oczywiście nie zabrakło również konkursów dla młodszych jak i starszych uczestników naszego pikniku. Gromkimi brawami dzieci nagradzały tatusiów zmagających się ze zjadaniem ciasta podczas robienia pompek, czy też mamusie, które wykazały się zwinnością podczas napełniania butelek wodą. Spotkanie to było również okazją do podziękowań tym rodzicom, którzy aktywnie angażowali się w życie naszej społeczności i zawsze służyli nam pomocą. Festyn okazał się źródłem dobrej zabawy i sprawił radość wszystkim uczestnikom. Może za rok to powtórzymy…?

Anna Babirowska