Dzień artylerzysty

W środę, 30 maja, w Wędrzynie swoje święto obchodził 7 dywizjon Artylerii Konnej Wielkopolskiej.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą świętą w Kościele pw. Świętego Sebastiana Męczennika, którą celebrował ksiądz kapelan podpułkownik Stanisław Garbacik.  Następnie zastępca dowódcy brygady pułkownik Wojciech Ziółkowski w asyście dowódcy 7 dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej (7dAKW) podpułkownika Marcina Strzeleckiego złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych żołnierzy podczas prowadzenia działań poza granicami kraju.

Na uroczysty apel przybyło wielu zaproszonych gości, dowódcy pododdziałów 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, przedstawiciele samorządu, służb mundurowych, przedstawiciele  przedszkoli, szkół podstawowych i licealnych z powiatu sulęcińskiego. W czasie zbiórki miało miejsce odczytanie rozkazów dotyczących wyróżnień z okazji święta dywizjonu oraz ich wręczenie. Dowódca 7dAKW wręczył także pamiątkowe ryngrafy osobom zasłużonym dla dywizjonu. Całość zwieńczyła armatnia salwa honorowa w wykonaniu pełniącego obowiązki dowódcy pułkownika Wojciecha Ziółkowskiego i zaproszonych gości.

Po zakończonych uroczystościach rozpoczęła się rodzinna część artyleryjskiego święta - żołnierze 7dAKW  wraz z pracownikami Klubu Wojskowego w Wędrzynie przygotowali rodzinny piknik.
Tekst: por. Weronika Milczarczyk