Wycieczka do Szczecina

ZABAWA , EDUKACJA I RADOŚĆ ZWIEDZANIA

18 maja br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wędrzynie wzięli udział w szkolnej wycieczce do Szczecina.

Już w czasie drogi mogliśmy od przewodnika usłyszeć wiele ciekawostek na temat historii stolicy Pomorza Zachodniego, poznawać miejscowości, jakie mijaliśmy, ale najlepsza była pierwsza atrakcja – rejs statkiem po porcie. Było wspaniale! Widzieliśmy prawie cały Szczecin”.

Janek Pietrzak.

Spacer Wałami Chrobrego był nie tylko okazją, aby obejrzeć panoramę miasta, ale mogliśmy zrobić sobie świetne zdjęcia. Później udaliśmy się do Podziemnych Tras Szczecina.

„Tu dzieci i całe rodziny chroniły się przed bombardowaniami w czasie wojny. Szczerze mówiąc trochę mnie to przerażało, bo wojna jest straszna!”.

Hania Myślińska

Przebywając w schronach przeciwlotniczych i przeciwatomowych, poznaliśmy wiele faktów z czasów II wojny światowej, szczególnie historię nalotów aliantów na miasto Szczecin, a lekcja historii w podziemnych kondygnacjach, sięgających 18 metrów w głąb ziemi, to prawdziwa gratka.

Nagrane relacje z czasów wojny, alarmy i dźwięki wybuchów, manekiny przebrane w stroje z epoki , zrobiły na nas ogromne wrażenie.”

Ola Gromek

Po obiedzie udaliśmy się do Mini – centrum nauki. Wystawa Eureka okazała się interesującą formą zwiedzania i zdobywanie doświadczeń, prawdziwą lekcją fizyki. Motto wystawy to słowa Galileusza.

Wszystkie prawa są łatwe do zrozumienia, jeśli już zostały odkryte. Problemem jest jednak, aby te prawa odkryć”.

Tu właśnie w zabawowy sposób, poprzez działania na dostępnych do dotykania i próbowania eksponatach mogliśmy się wiele nauczyć o prawach rządzących przyrodą. „Animator wyjaśnił nam zjawiska techniczne, których sama nie umiałabym wytłumaczyć. Było naprawdę super!”

Hania Myślińska

W drodze do domu urządziliśmy sobie koncert piosenki, było głośno, ale wesoło.

Podsumowując, wycieczka była bardzo ciekawa i nie można było na niej się nudzić, zapewne długo będziemy ją wspominać.”

Ola Gromek

J. Pietrzak, A. Gromek, H. Myślińska – autorzy ww. relacji