KONKURS MATEMATYCZNY PRZEDSZKOLAKÓW

W przedszkolu nr 2 im. Małych Odkrywców w Sulęcinie 17.05.2018r. odbył się konkurs matematyczny pt.: „Matematyka na wesoło”, w którym wzięły udział przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, z Przedszkola nr 1 im. ,,Małego Przyrodnika” w Sulęcinie, Przedszkola nr 2 im. ,,Małych Odkrywców” w Sulęcinie oraz przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, prezentacja umiejętności matematycznych nabytych w przedszkolu, kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i umiejętności pokonywania trudności, pracy w zespole oraz doskonalenie zdrowej rywalizacji i właściwego przyjmowania porażki. Konkurs przebiegał w formie gier i zabaw matematycznych polegających na poprawnym wykonaniu zadań i zdobywaniu punktów przez dzieci w wieku sześciu lat. Oddział przedszkolny reprezentowali: Hanna Kienitz, Wojciech Mierzejewski i Hanna Węgierska. Razem z oddziałem przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Sulęcinie, nasze przedszkolaki zdobyły największą ilość punktów.

Wszystkie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez zaprzyjaźnionych z przedszkolem nr 2 sponsorów, które wręczyła Dyrektor Przedszkola nr 2 Ewa Janicka, a dyplomy i słodki poczęstunek ufundowała dyrekcja przedszkola oraz Rada Rodziców.

Anna Glinczewska