Urządzenia multimedialne w pracy ucznia

Cyfryzacja naszego województwa, oraz gminy, spowodowała, że coraz częściej w pracy z dziećmi używamy urządzeń multimedialnych. Taką nietypową lekcję odbyli  uczniowie klasy 2b, którzy zgodnie z tematem zajęć, musieli sfotografować „kwitnące wiosenne rośliny”, aby następnie omówić, opisać i posegregować je  do różnych grup. Zaopatrzeni  w telefony i tablety wyruszyliśmy na ogrody działkowe, aby tam przyjrzeć się z bliska temu  ,,co w trawie piszczy”. Uczniowie z miną profesjonalisty fotografowali, robili zbliżenia i odnajdywali wśród roślin przedstawicieli owadów i płazów. Po powrocie do szkoły i omówieniu zadania,  wykonali piękną gazetkę  z wykonanych zdjęć. Okazuje się, że nie zawsze musi być zeszyt i książka. Równie dobrze sprawdza się dobre oko, spostrzegawczość i umiejętność posługiwania sprzętem , a wiedza sama wchodzi do głowy.

B.Sz.