TYDZIEŃ BIBLIOTEK - W zamku Króla Popiela i kolorowego Wilka...

Tydzień Bibliotek, to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja. W tym roku zaproszenie Biblioteki w Klubie Wojskowym w Wędrzynie przyjęły klasy 2a i 2b. Powitały  nas w wejściu bajkowe postacie Stańczyk i Smok, za które przebrały się panie z biblioteki oraz piękny zamek. Po wysłuchaniu legendy o okrutnym królu Popielu i rozwiązaniu zagadek , czekała nas jeszcze jedna niespodzianka. Pani Ania przygotowała teatrzyk kamishibai, w którym główną rolę odgrywał wilk. Postanowił zmienić kolor sierści, ponieważ dotychczasowy czarny wydał mu się smutny i nudny. Wesoła historia przymiarek, w różnych kolorach, zakończyła się powrotem do „własnej skóry”, gdyż ta, okazała się najlepsza. Wszyscy uczniowie zrozumieli przesłanie opowiastki. Aby nie spędzić tego spotkania tylko na słuchaniu, dostaliśmy zadanie zilustrowania najciekawszego przebrania dla bohatera – wilka. Praca w zespołach dała ciekawe efekty. Zanim się pożegnaliśmy, podziękowaliśmy za zaproszenie laurką z życzeniami wykonaną przez uczniów klasy 2a. Panie jak zawsze nas rozpieszczały, więc wyszliśmy z lizakami w buziach. Biblioteka w wędrzyńskim Klubie Wojskowym jest ciekawym miejscem nie tylko dla żołnierzy, ale i dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego, więc nasza współpraca zawsze jest owocna.

B.I. B.Sz.