MARATON WIERSZY PATRIOTYCZNYCH

Obchodzona w roku 2018 setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę celebrowana jest w całym kraju w różnorodny sposób. W wędrzyńskiej Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego rocznicę uczczono okazjonalną wystawą tematyczną pt. ,,Ojcowie niepodległej Polski”, adresowanej do uczniów klas starszych. Odbył się też ,,Maraton Wierszy Patriotycznych”. Maraton powiązany został z osiemnastymi obchodami święta szkoły, tradycyjnie przypadającego w dniu 20 kwietnia. W trakcie spotkania w gronie najmłodszych uczniów SP im. Żołnierza Polskiego, każda z klas mogła zaprezentować przygotowane przez siebie utwory.

Forma prezentacji była dowolna, jednakże przesłaniem wszystkich było propagowanie patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

Wszystkie te wartości w 1918 roku stanowiły fundamenty nowopowstającego państwa i są kultywowane nadal.

Życzymy naszej Ojczyźnie następnych długich lat w spokoju i rozkwicie.

D.B.