Ciekawostki z 2 B...

Nowy Rok

Poświąteczny czas, to świetny moment na przełamywanie własnych słabości , naukę publicznych wystąpień  i ćwiczeń pięknej, polskiej mowy. Uczniowie klasy 2b  postanowili pokazać swoją scenkę dramową o 12 miesiącach młodszym koleżankom i kolegom, a korzyść miała być obopólna. Przedszkolaki i pierwszaki utrwaliły sobie nazwy miesięcy, natomiast drugoklasiści mieli okazję przełamać swój strach i zabawić się w  teatr. Widownia przyjęła starszych kolegów z wyrozumiałością, a nowe doświadczenie pozwoliło na oswojenie się ze stresem podczas publicznych wystąpień.

Prąd-nie taki straszny, jak by się wydawało.

Od zawsze wiadomo, że to, co sami zrobimy najlepiej zapamiętamy. Aby przybliżyć uczniom zagadnienia  związane z „prądem”, najlepiej rozdać elementy obwodów elektrycznych i zachęcić, aby same spowodowały, że żarówka zaświeci. Zaopatrzeni  w baterie, przewody i  żarówki, uczniowie klasy 2b próbowali na chwilę stać się „elektrykami”. Zabawa przypadła im do gustu, a doświadczenia wyniesione z lekcji pogłębiły wiedzę i umiejętności  przyrodnicze. Ponieważ została nam chwilka do końca zajęć, to przy okazji byliśmy świadkami eksperymentu  Laury  Świniarskiej, która zgodnie z instrukcją wykonała perfumy, a chłopcom i dziewczynkom bardzo przypadły one do gustu.

Dokarmiamy ptaki i zwierzęta.

We wtorek 23.01.2018, postanowiliśmy wybrać się do lasu, aby sprawdzić jak radzą sobie zimą ptaki i zwierzęta. Poznaliśmy tropy dzika, zająca i ptaków, były też tropy spacerujących z właścicielami psów. Powiesiliśmy na drzewach przygotowane wcześniej smakołyki dla ptaków, a pod drzewami zostawiliśmy coś do schrupania dla zwierzaków. Nie możemy zapominać o tym, że z nasza  pomocą zima będzie dla zwierząt łaskawsza i łatwiejsza do przetrwania.

B.Sz.