WOŚP 2018

„ RAZ DO ROKU WIELKIE GRANIE,

WIELKIE GRANIE W POMAGANIE”…

26. FINAŁ WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018r. Tym razem NAJWIĘKSZA ORKIESTRA ŚWIATA zagrała w celu pozyskania środków „ dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dzięki wsparciu wielu ludzi istnieje szansa na wyraźne poprawienie opieki medycznej w neonatologii i uratowanie życia najmłodszych pacjentów.

W tę styczniową niedzielę ponad 1700 sztabów w całej Polsce i świecie oraz 120 tys. wolontariuszy kwestowało na rzecz WOŚP!

Na ulice Sulęcina i okolicznych miejscowości wyruszyło 70 wolontariuszy: harcerzy, uczniów i osób dorosłych. W Wędrzynie również pojawili się wolontariusze. Byli to uczniowie ze Szkoły Podstawowej, członkowie Rady SU: Julia Kozicka, Kornelia Gromulska, Jan Pietrzak i Kacper Pietrzak. Dominik Matelski - nasz uczeń, a mieszkaniec Ostrowa, zbierał datki w swojej miejscowości, a nam dowiózł swoją puszkę. Pod opieką dorosłych, nauczycielek: B. Grzegorek, A. Gajewskiej, K. Borowieckiej, nasi uczniowie zachęcali mieszkańców Wędrzyna, aby otworzyli swoje serca i portfele. Czerwone serduszko otrzymał każdy, kto tego zimowego poranka pojawił się na osiedlu.

Zebraliśmy kwotę:1169 zł., 12 gr. Oraz 54, 75 euro!

Najwięcej zebrali dwaj chłopcy: Dominik Matelski i Janek Pietrzak.Brawo!

Pieniądze opiekun SU wraz z wolontariuszami przekazał do sztabu orkiestry, w SOK –u. Zostały tam zliczone, a nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe podziękowania.

Wszyscy tego dnia przekonaliśmy się ponownie, jak duże są pokłady dobra w ludziach, zobaczyliśmy, że Największa Orkiestra Świata gra prawdziwym głosem, głosem naszych serc! Dziękujemy!!!

Opiekun SU:

Katarzyna Borowiecka