Wycieczka na pocztę oddziału przedszkolnego z SP w Wędrzynie

Dzieci z oddziału zerowego coraz lepiej orientują się w otaczającym je środowisku lokalnym -  co warunkuje odwiedzanie miejsc użyteczności publicznej. W ramach zajęć temgo. Dokładnie obejrzały skrzynkę pocztową oraz dowiedziały się, co do niej można wrzucić. Dzieci zobaczyły także, że poczta to nie tylko miejsce, w którym można wysłać listy i patycznych 05.12.2017r. dzieci wybrały się do Urzędu Pocztowego w Wędrzynie, gdzie zapoznały się z pracą „pocztowców”. Wycieczka miała na celu utrwalenie  zdobytych  wiadomości  na temat poczty, a przede wszystkim przyjrzenie się jej z bliska. Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia  oraz przyglądały się pracy urzędnika pocztoweaczki oraz opłacić rachunki, ale można również kupić wiele przydatnych rzeczy. Dzieci nakleiły znaczki na wcześniej przygotowane kartki oraz na koperty, w których oprócz życzeń były też listy do Św. Mikołaja i wrzuciły je do skrzynki pocztowej. Wizyta na poczcie była  nie tylko dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania w miejscu publicznym, ale też do podtrzymania zanikającej tradycji wysyłania kartek świątecznych. Współczesne sposoby komunikacji dają możliwość przesłania życzeń za pomocą poczty elektronicznej, ale nawet najciekawszy sms, mms, e-mail, czy e-kartka nie zastąpi tradycyjnej, papierowej, cudownie kolorowej kartki świątecznej.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!!!

A. Glinczewska