Rodzinne Schronisko dla Zwierząt Działania Samorządu Szkolnego przy Szkole Podstawowej w Wędrzynie w ramach Wolontariatu

Pewnego popołudnia pani pracująca w schronisku w Międzyrzeczu zobaczyła przed bramą przytuliska psy, które należały do schroniska. Co one tu robią? Przecież wolontariusze zabrali je na spacer! Okazało się jednak, że niesforne zwierzaki zerwały się ze smyczy i uciekły. Jednak chociaż mogły sobie uciekać, wróciły do schroniska, które traktują jak własny, rodzinny dom.

Schronisko to odwiedziłam 2 grudnia 2017 roku, po zbiórce kołder, koców, ręczników i karmy organizowanej przez Radę SU przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, w ramach działań Wolontariatu. Zbiórka ta trwała dwa miesiące. Aż nie mogę uwierzyć, że uzbieraliśmy tyle rzeczy dla biednych zwierzaków! Było tego tak dużo, że zapełniło cały bagażnik samochodu! Kołdry, koce, ręczniki, worki i puszki z karmą.

Kiedy wraz z moją koleżanką Julią dojechałyśmy na miejsce, nie mogłyśmy się nadziwić! Psy nie przebywały w malutkich boksach. Mieszkały w wielkich wybiegach, ogrodzonych płotem. Ale nie zobaczyłam tam tylko psiaków. Spotkałam tam również koty! Ale jakie koty! Nie były to zwierzęta, które trzymają się właścicieli tylko dlatego, że oni dają im jedzenie. Były przyjazne i miłe, od razu do nas podbiegły, prosząc o to, aby je pogłaskać. Oprócz kotów i psów zobaczyłam tam również… KOZY! Tak, kozy! Pani pracująca w schronisku pozwoliła nam je nakarmić!

Jednak najbardziej polubiłam Wojtusia. Jest to mały, przeuroczy, rudy piesek kochający ludzi. Ma dwa lata i jest bardzo grzeczny. Planuję się znowu tam wybrać i wyprowadzić go na spacer!

Uważam, że w tym schronisku zwierzęta czują się szczęśliwe. Zachęcam też do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca. Może zdecydujesz się na adopcję jakiegoś kundelka?

Wraz z Julką, przewodniczą Rady SU, serdecznie dziękujemy Wam wszystkim, Waszym rodzicom szczególnie, że przyłączyliście się do tej akcji. Warto pomagać, być Świętym Mikołajem, który nauczył nas miłości do ludzi, ale i do zwierząt!

Zuzanna CHIRKOWSKA

Julia KOZICKA