Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

RODZICE - DZIECIOM

Uczniowie klasy II b mieli okazję podziwiać występ teatralny swoich rodziców. Z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali im muzyczno – teatralną niespodziankę. Niespodzianką tą było przedstawienie „Rzepka” Juliana Tuwima. Dorośli, którzy wzięli udział w inscenizacji znanego wszystkim utworu wykazali się zdolnościami nie tylko aktorskimi czy tanecznymi, ale i sportowymi. Zadaniem aktorów było przedstawienie charakteru postaci poprzez gest, ruch, mimikę a przede wszystkim kostium. Rodzice pomimo tremy zaprezentowali ogromną pomysłowość i odwagę. Poczuli się dziećmi, rozbawiali widzów do łez tańcząc lub naśladując w zabawny sposób odgrywaną postać. Dziadek świetnie grał z wnuczkiem w piłkę, babcia wyzdrowiała słysząc swoją ulubioną piosenkę, Mruczek wspaniale aportował, kotek witał się z dziećmi, kurka znosiła czekoladowe jajka, gąska tańczyła „Kaczuchy”, bociek ściskał żabkę, a kawka latała po ulicy. Najzabawniejszym momentem był upadek wszystkich z wyrwaną rzepką. Na efekt udanej zabawy miała także wpływ właściwie dobrana muzyka. Wszyscy mogli tańczyć i śpiewać. Radości nie było końca. Stroje aktorów były wymyślne, postacie nie do rozpoznania. Występ nagrodzony został gromkimi brawami. Dzieci otrzymały również papierowe bukiety kwiatowe wykonane przez jedną z mam i pomoc edukacyjną - globus. Nie zabrakło także niespodzianki dla ciała. Był słodki poczęstunek i lody. Czwartkowe popołudnie było niezwykłe i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Czekamy na następne takie niespodzianki.

Uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą