Projekt polsko - niemiecki PNWM

31 maja 2017r. w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odbyło się kolejne spotkanie szkół partnerskich ph: „Uwaga! Geniusz” - „Pinokio - Pinocchio”. Po uroczystym powitaniu gości i wspólnym śniadaniu, uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach rzeźbiarskich prowadzonych przez Pana Grzegorza Zygmańskiego -  artysty, znanego od Hiszpanii po Ural. Pan Grzegorz wykonał dwie piękne rzeźby przedstawiające postać „Pinokio” jedna z nich trafiła do szkoły w Tauche, druga pozostała w naszej szkole. Uczniowie mieli możliwość pracowania w glinie, korze oraz drewnie. Pan Grzegorz zaprezentował narzędzia niezbędne do pracy z tymi materiałami, zaprezentował również techniki, które umożliwiają wykonanie wyjątkowej i niepowtarzalnej rzeźby. Następnie uczniowie i opiekunowie udali się na spektakl do Filharmonii Gorzowskiej pt: „Pinokio”.  Uczniowie z Tauche mieli możliwość oglądania sztuki z tłumaczeniem w j. niemieckim. Wszyscy uczestnicy projektu byli zachwyceni zarówno muzyką, śpiewem, choreografią jak i wystrojem scenicznym. Po powrocie do Wędrzyna i zjedzeniu obiadu nadszedł czas na podsumowanie. Pani dyrektor Edyta Jakóbczak wręczyła drewniane upominki, mające na celu, przypominanie uczniom, o tym wyjątkowym dniu, a Pani Simone Rosa podziękowała za zorganizowanie tak pełnego wrażeń spotkania.

Emilia D.