Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Poznań- stolica Wielkopolski – wycieczka naszych uczniów

Maj to czas odkrywania nowych, fascynujących miejsc, wyjazdowych przyjemności i zabaw. Uczniowie ze szkoły w Wędrzynie lubią wycieczkowe emocje i ekscytujące wypady. Nawet historia i muzea mogą okazać się ciekawa przygodą! Do Poznania - stolicy Wielkopolski, wybrali się razem uczniowie klasy III „a” i czwartoklasiści. Pełen atrakcji pobyt w tym mieście rozpoczął się od spaceru w towarzystwie Bamberki po Starym Rynku, gdzie z renesansowego ratusza pokłoniły się wszystkim koziołki, a pręgierz i urokliwe kamieniczki, ukrywające skarb baroku - Farę Poznańską, okazały się wartymi uwagi obiektami. Tu też czekała na dzieci duża atrakcja: warsztaty w Rogalowym Muzeum. Jak z kawałka ciasta i białego maku powstaje ten wyjątkowy wielkopolski smakołyk, dowiedzieli się nasi uczniowie właśnie tutaj. Nauka gwary wielkopolskiej, poznanie legendy o Św. Marcinie i degustacja słodkości to dodatkowe bonusy tych kulinarnych odkryć. Podróżą przez wieki była wizyta w Bramie Poznania ICHOT. Multimedialna lekcja historii grodu nad Wartą to zupełnie inna lekcja niż ta w szkole. Własny projekt pomnika, upamiętniającego początki Polski, to efekt kreatywnych zajęć w przestrzeni medialno – historycznej. Na specjalne życzenie naszych uczniów, ostatnim etapem pobytu w Poznaniu było obejrzenie Stadionu Miejskiego Lecha. Nie tylko chłopcy zafascynowani byli widokiem wielkiego, nowoczesnego obiektu, a okazja, aby usiąść w sali konferencyjnej czy w szatni , pod koszulkami z nazwiskami znanych piłkarzy, to po prostu ogromna frajda! Poznań to naprawdę miasto warte obejrzenia!

K. Borowiecka

A. Gajewska