Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

,,ZŁOTA RYBKA" Studia Teatralnego KRAK - ART

Dnia 18.05.2017r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. „Żołnierza Polskiego” w Wędrzynie odbyło się przedstawienie  przygotowane przez studio teatralne „KRAK - ART” z Krakowa pt. ,,Złota Rybka”, oparte na adaptacji jednej z najsłynniejszych baśni ludowych, spisanej przez braci Grimm w zbiorze „Baśni”. Barwne, piękne kostiumy oraz elementy scenografii w pełni oddały baśniową atmosferę spektaklu, który w całości mówiony był wierszem i przeplatany muzyką. Bohaterami baśni są ludzie, zwierzęta i przedmioty uosabiające typy ludzkie i cechy charakteru, w całej baśni kryją się głębokie prawdy o człowieku. Było to przedstawienie interaktywne, które angażowało dzieci do współtworzenia akcji i gwarantowało wspaniała zabawę . Przesłanie baśni, to zwrócenie uwagi na to do czego prowadzi zbytnia chciwość. To bajka z morałem i praktyczną mądrością życiową, aby być hojnym, pokornym, pracowitym. Ukazuje wartości życiowe i  nazywa co jest dobre, a co jest złe.

Anna Glinczewska