Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

,,Podróż w świat nauki"

19.05.2017r. uczniowie klasy IIc ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie pod opieką wychowawcy wraz kolegami i koleżankami z innych klas wybrali się na wycieczkę szkolną, gdzie świat historii miesza się z nowoczesnością. Przenieśliśmy się w krainę nauki do Centrum Keplera w Zielonej Górze.

Wyruszyliśmy o godzinie 10.45 we wspaniałych humorach i w towarzystwie pięknej słonecznej pogody. Naszą podróż rozpoczęła wizyta w planetarium. Tam obejrzeliśmy wystawę meteorytów, mogliśmy sprawdzić, ile ważymy na każdej (do tej pory odkrytej) planecie. Zobaczyliśmy również, jak one wyglądają. Byliśmy w czarodziejskiej „Jaskini światła”. To dodatkowa atrakcja na terenie planetarium. Są to interaktywne stanowiska prezentujące zjawiska optyczne. Następnie podążyliśmy na ekspozycję astronomiczną „Układ słoneczny” z systemem projekcji multimedialnych na kuli – ekranie sferycznym. Tam dowiedzieliśmy się, jak ważna jest oszczędność sztucznego światła i jak wygląda historia „drogi mlecznej” w naszym wszechświecie. Następnie wybraliśmy się do Centrum Przyrodniczego. To nowoczesna placówka edukacyjna, która bawi ucząc i uczy bawiąc. Wraz z „Planetarium Wenus” tworzy Centrum Nauki Keplera. Odkryliśmy tam ekspozycje, które zmieniają się w zależności od tematyki. My mogliśmy bawić się na 32 interaktywnych stanowiskach, które odnosiły się do różnych dziedzin fizyki, biologii, wiedzy o człowieku i Ziemi. Po wesołej zabawie i wspaniałych odkryciach, które nasyciły naszą ciekawość i pragnienie wiedzy zawitaliśmy na posiłku w McDonald's, gdzie zasililiśmy naszą utraconą energię. W godzinach wieczornych, „nasyceni” wiedzą i doświadczeniem powróciliśmy w ramiona utęsknionych rodziców.

Ta wycieczka wiele wniosła do naszych dotychczasowych doświadczeń i pozostanie na długo w naszej pamięci.

J.C.