Spotkanie uczniów w Tauche - projekt polsko - niemiecki

8 maja 2017 r. Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odwiedziła w ramach projektu polsko - niemieckiego szkołę partnerską im. Ludwiga Leichhardta w Tauche. Panią dyrektor, Edytę Jakóbczak, grupę 21 uczniów i ich opiekunów, mimo niesprzyjającej pogody, przywitali dyrektor szkoły w Tauche p. Simone Rose i społeczność szkolna. Główną atrakcją było spotkanie z artystką p. Alexandrą Liese, która zaprezentowała rzadko spotykaną technikę malarską nazwaną Dot-Paintingiem. Technika ta polega na odzwierciedlaniu wzorów na płótnie farbami dzięki wykorzystaniu patyczków o różnych końcówkach. Uzyskany wzór daje niezwykły efekt. Pani Alexandra swoimi opowieściami i wspomnieniami  wprowadziła dzieci w życie w Australii. Dzięki tym wspomnieniom i przygotowanym materiałom, na których można było zaobserwować wzory, którymi posługiwali się ludzie w czasach aborygenów,  rozbudziła ciekawość dzieci. Po wykonaniu pięknych prac plastycznych odbyła się ich wystawa i wykonano pamiątkowe zdjęcie. Prace te ułożone w mozaikę utworzą bardzo oryginalną i niepowtarzalną ozdobę na ścianie w szkole w Tauche.  Kolejną atrakcją były zawody sportowe w grupach mieszanych. Konkurencje przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego oprócz poprawy kondycji, świetnej zabawy, rozbawiły zarówno uczestników jak i kibiców. Przypomnijmy, że szkoły współpracują ze sobą od 2004 r., przez ten czas nawiązało się wiele przyjaźni i wspaniałych wspomnień… Kolejne spotkanie już 31 maja. Uczniów i opiekunów czeka wiele atrakcji. Czekamy z niecierpliwością.

E.D.