Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

BIJEMY REKORD

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odpowiedzieli na zaproszenie Biblioteki Pedagogicznej WOM w Gorzowie i wzięli udział w biciu rekordu w ilości osób czytających na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach tegorocznego XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, przebiegającego pod hasłem; „BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!”

Akcja pod hasłem: II Przerwa na czytanie była wcześniej rozpropagowana przez bibliotekarza, aby informacje o niej dotarły do jak największej liczby uczniów i nauczycieli. Chętni do  wspólnego czytania na przerwie spotkali się w zacisznym zakątku szkolnego korytarza, gdzie można było oddać się lekturze. Uczestnicy wspólnego czytania na przerwie mogli czytać książki  przyniesione z domu, bądź wybrać sobie interesującą pozycję, spośród książek wystawionych w specjalnych koszach. Z myślą o najmłodszych miłośnikach lektur zorganizowano mini kącik dla grupki „czytaczo - słuchaczy”, którzy w przerwach między kolejnymi zajęciami z  uwagą wsłuchiwali się w ,,Niezwykłe przygody Bartka Kapusty”. W trosce o jak najlepsze warunki  dla czytających zadbano o wygodę uczestników akcji bicia rekordu, sprzyjały temu wygodne ławki z poduszkami oraz miękkie materace, na których można było się wygodnie rozłożyć z lekturą.

W naszej szkolnej akcji udział wzięło ogółem 73 osoby i tyle dokładamy do wspólnej puli rekordzistów. Jesteśmy przekonani,  że w kolejnej edycji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie  będzie nas więcej.

D.B.