,,Cudowna lampa Aladyna" - Teatr KRAK - ART w oddziale przedszkolnym

Dnia 23.03.2017r. w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odbyło się przedstawienie  przygotowane przez studio teatralne „KRAK - ART” z Krakowa pt. ,, Cudowna lampa Aladyna”, oparte na adaptacji jednej z najsłynniejszej opowieści Szeherezady pt. ,,Baśnie tysiąca i jednej nocy”. Barwne, piękne kostiumy oraz elementy scenografii w pełni oddały baśniową atmosferę spektaklu, który w całości mówiony był wierszem i przeplatany orientalną muzyką. Było to przedstawienie interaktywne, które angażowało dzieci do współtworzenia akcji i gwarantowało wspaniała zabawę.

Przesłanie baśni to zwrócenie uwagi na znaczenie uczciwości, szacunku i odpowiedzialności. Humorystycznie potraktowane były perypetie tytułowego bohatera, któremu udało się  wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym.

Anna Glinczewska