Wybory Miss i Mistera Wiosny!

Za co lubimy wiosnę?

Za przylaszczkę, pierwiosnek,

Za sasankę w futerku, za żaby kumkające,

Za kukanie kukułki, za kaczeńce na łące…

21 marca to dzień Powitania Wiosny. Uczniowie SP w Wędrzynie przywitali  tę porę roku uczestnicząc w wyborach Miss i Mistera. Każda klasa oraz oddziały przedszkolne wraz z wychowawcami przygotowała parę, która kandydowała do miana wiosennych Miss.  Prezentacje prześcigały się w pomysłach, a towarzyszyły im dodatkowo pokazy konkursowych ,,Kwiatowych wizytówek klas”. Każda reprezentacja wesoło i  dowcipnie ,,kroczyła” po czerwonym dywanie w takt rytmicznych melodii i piosenek. Oczekiwanie na werdykt uświetnił występ aktorów szkolnego koła teatralnego, którzy przedstawili ,,Wiosenną scenkę". Czteroosobowe jury nie miało łatwego zadania, konkurencja była ogromna. W kategorii oddziałów przedszkolnych tytuł Miss i Mistera Wiosny zdobyła para z Przedszkola w Wędrzynie: Marika Czyżowicz i Piotr Radwański, w kategorii klas I – III tytuły zdobyła para z klasy III b, prezentując Modę Eco – Dominika Korczyc i Filip Baliński, a w  kategorii klas IV – VI tytuły zdobyła para z klasy VI – Kornelia Gromulska i Mateusz Zieliński. W konkursie na ,,Kwiatową wizytówkę klasy” -  I miejsce zdobyła klasa V, za przepięknego bratka, II miejsce zdobyła klasa II b, za uroczego tulipana, III miejsce zdobyła klasa III a, za bajkową  niezapominajkę.  Głośnymi okrzykami, z wielkim przejęciem pożegnaliśmy Marzannę – Zimową Pannę, a radosna Pani Wiosna utonęła w cudownych barwach wiosennych kwiatów. Witaj wiosno!

B. I.