Poniedziałek, 2024-05-13

Ferie 2017

FERIE 2017 w Szkole Podstawowej w Wędrzynie

Ufff, wreszcie ferie…

Po trudach nauki w I semestrze nadeszły w końcu upragnione ferie. Każdy uczeń z wielką radością witał nadchodzący czas wolny.

W wędrzyńskiej podstawówce w ramach zimowego wypoczynku zorganizowane zostały 2 wyjazdy dla chętnych uczniów do Gorzowa Wielkopolskiego. Pierwszy z nich do kina Helios na seans filmu „Balerina”
 a drugi na sztuczne lodowisko w kompleksie sportowo-rekreacyjnym Słowianka.

Z oferty skorzystało 60 uczniów naszej szkoły. Wyjazdy były możliwe dzięki dofinansowaniu Burmistrza Sulęcina pana Dariusz Ejcharta, za co dziękujemy w imieniu społeczności szkolnej

Ballerina" - nowa animacja twórców "Madagaskaru"

Nowy film  pt "Ballerina", wszedł do kin 20 stycznia 2017 roku, więc ferie stały się okazją aby obejrzeć tą nowość. Wyjazd został zorganizowany przez szkołę, 25 dzieciaków oraz kilku rodziców razem z opiekunami poznało nietuzinkową historię o mocy własnych marzeń oraz wierze w samego siebie.

11-letnia Felicie od zawsze marzyła o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Victorem uciekła z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafiła pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzyła przed Felicie magiczny świat tańca i muzyki.

Wielkie plany małej Felicie chciała pokrzyżować jej największa rywalka - podstępna Camille, której matka nie cofnęła się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicie zawsze mogła polegać na Victorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolili jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.

Nowy film twórców "Madagaskaru" czy "Króla Lwa" - "Ballerina" jest animowaną komedią przygodową, nad którą pracowali giganci Paryskiej Opery - Aurelie Dupont i  Jeremie Belingard.

Po filmie coś dla ciała czyli małe co, nie co w Gorzowie :)

Wróciliśmy zadowoleni i już czekamy na drugi wyjazd tym razem na lodowisko.

Przy tej okazji dziękujemy panu Dariuszowi Ejchartowi Burmistrzowi Sulęcina za zasponsorowanie wyjazdów.

Uczniowie SP z Wędrzyna.