Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Finał Konkursu Plastycznego ,,Mój przyjaciel strażak"

19 grudnia 2016r. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu plastycznego skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa lubuskiego. Na tegoroczny konkurs pt. ,,Mój przyjaciel strażak” wpłynęło ponad 300 prac. Komisja konkursowa po raz drugi nagrodziła pracę uczennicy naszej szkoły, Karoliny Jakóbczak, która w tym roku uplasowała się na I miejscu w kategorii uczniów klas IV - VI.

Wręczając nagrody zwycięzcom konkursu w poszczególnych kategoriach Lubuski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Sławomir Klusek, podziękował im, że w swoich pracach przedstawili, na czym polega trudny zawód strażaka, ukazując w nich również szacunek do ich pracy.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili również: pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty, przedstawiciel  Wojewody Lubuskiego pan Paweł Klimczak dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, dr Anna Chabasińska – Prodziekan Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego Akademii im. Jana z Paradyża, pan Łukasz Budzyński  – socjolog z Akademii im. Jana z Paradyża, pan Krzysztof Swaryczewski – artysta plastyk z gorzowskiego Liceum Plastycznego oraz członkowie komisji konkursowej pod przewodnictwem bryg. Jarosława Korzeniewskiego – zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Podsumowaniem konkursu było symboliczne wcielenie dzieci w szeregi Straży Pożarnej. Każdy z uczestników otrzymał hełm strażacki. Radość wszystkich nagrodzonych była ogromna.

J.J.