Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

• Odwiedziny: 1519512

DZIEŃ KOLOROWEJ GALARETKI I SMACZNEJ BABECZKI,

CZYLI WIELKA AKCJA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA RZECZ WOLONTARIATU!

Wolontariat szkolny rozwija kompetencje uczniów, uczy szacunku do drugiego człowieka, uwrażliwia na potrzeby osób potrzebujących, aktywizuje szkolną społeczność. Samorząd Uczniowski naszej szkoły po raz kolejny podjął się działań w tym zakresie.

W rocznym Planie Pracy SU grudzień obfituje w wolontariackie przedsięwzięcia. Kończymy zbieranie pieniędzy na GÓRĘ GROSZA, przygotowujemy wigilijne sianko dla mieszkańców Sulęcina.

8 grudnia był DNIEM KOLOROWEJ GALARETKI I SMACZNEJ BABECZKI.

Dzięki zrozumieniu i pomocy rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów Rada SU zorganizowała wielką sprzedaż ciastek - babeczek i owocowych galaretek. Z żelkami, bitą śmietaną, posypane czekoladą, drażetkami – wszystkie smakowały wybornie. Dzieci , te najmłodsze i te starsze kupowały chętnie, zjadały je ze smakiem, a dziewczęta z samorządu ciągle donosiły nowe smakołyki. ZEBRALIŚMY aż…476 zł i 58 groszy!!!

Pieniądze te są już schowane w szkolnym sejfie i czekają na najbliższą zbiórkę na rzecz WOŚP.

Warto pomagać!

K. Borowiecka