ZABAWA ANDRZEJKOWA KLAS I - III

Zgodnie z tradycją w Wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie „odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.

Uczniowie klasy II b przybliżyli nam tradycje andrzejkowe, wprowadzając w świat, magii wróżb i czarów  przedstawiając „Duszka Kacpra”. Duszek Czarodziej, Wróżki i Cyganka ( w postać Wróżki z czarnym kotem i Cyganki wcieliły się mamy naszych uczniów) zaprosili uczniów do wspólnych zabaw. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I - III przeżyli wspaniały czas kontynuując wróżby w swoich salach. Wszyscy bawili się doskonale przy dźwiękach znanych przebojów. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał dowiedzieć się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Nie zabrakło również przestróg.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie słodkich poczęstunków w klasach. Mamom - aktorkom za ciekawe przeżycia. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas wróżb i tańca.

Bogusława Grzegorek