Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Czwartek, 2023-09-21

  Imieniny: Darii, Mateusza


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1282796
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 274 dni

ZABAWA ANDRZEJKOWA KLAS I - III

Zgodnie z tradycją w Wigilię świętego Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie „odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.

Uczniowie klasy II b przybliżyli nam tradycje andrzejkowe, wprowadzając w świat, magii wróżb i czarów  przedstawiając „Duszka Kacpra”. Duszek Czarodziej, Wróżki i Cyganka ( w postać Wróżki z czarnym kotem i Cyganki wcieliły się mamy naszych uczniów) zaprosili uczniów do wspólnych zabaw. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I - III przeżyli wspaniały czas kontynuując wróżby w swoich salach. Wszyscy bawili się doskonale przy dźwiękach znanych przebojów. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał dowiedzieć się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Nie zabrakło również przestróg.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie słodkich poczęstunków w klasach. Mamom - aktorkom za ciekawe przeżycia. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas wróżb i tańca.

Bogusława Grzegorek