Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Musical PINOKIO

W piątkowy wieczór 2 grudnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wybrali się do Filharmonii Gorzowskiej, aby obejrzeć musical „Pinokio”. Choć historia drewnianego pajacyka napisana została ponad 100 lat temu, wciąż zachwyca i uczy. To piękna, ponadczasowa opowieść, o tym, jak wielka jest siła miłości i nadziei. Musical zrealizowano wspólnie z zawodowymi artystami i młodymi mieszkańcami miasta Gorzowa wyłonionymi w castingu. „Pinokio” to mikołajkowy prezent zarówno dla młodej, jak i nieco starszej publiczności. Dzieci mogły także zobaczyć i posłuchać na żywo orkiestry symfonicznej Filharmonii Gorzowskiej. Główny bohater, czyli Pinokio oczarował wszystkich. Gromkimi brawami, na stojąco nagrodziliśmy artystów za ich występ. Około godziny 21.00 nasza „muzyczna uczta” dobiegła końca. Wyjazd do filharmonii był dużą atrakcją i okazją do obcowania z kulturą. To wartościowe doświadczenie, które dostarczyło wiele wrażeń i radości. Mimo późnej pory i zmęczenia wracaliśmy szczęśliwi do domu.

E.C.