Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Czwartek, 2023-09-21

  Imieniny: Darii, Mateusza


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1282774
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 274 dni

Nowi czytelnicy w szkolnej bibliotece

Pasowanie na czytelnika na stałe wpisało się do kalendarza szkolnych imprez. To również ważne wydarzenie w życiu szkolnym pierwszoklasistów. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy książka została zepchnięta na drugi plan przez telewizję i komputer, należy promować czytelnictwo, które ma duży wpływ na rozwój mowy i myślenia dzieci.

W piątkowe przedpołudnie 28.10. 2016r. w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie zorganizowane zostało spotkanie czytelnicze dla uczniów klas I -szych, połączone z uroczystym pasowaniem na czytelników biblioteki.

Aby akt wcielenia w szeregi czytelników pozostał na długo w pamięci pierwszaków, zadbano o szczególną oprawę tego wydarzenia.

Starsi koledzy z klasy III a przygotowali mini teatrzyk, w którym popularne postacie bajkowe opowiedziały małym gościom o swoich kłopotach i niebezpiecznych przygodach wynikających z niewłaściwego obchodzenia się dzieci z książkami. Kolorowe stroje, śmieszne przebrania bardzo spodobały się widzom, zaś obejrzane scenki stworzyły okazję do wspólnego ustalenia jak należy postępować z wypożyczoną książką. Przypominać o tym będą wydrukowane i wklejone do zeszytów Prośby książki, które będą towarzyszyć dzieciom w ich szkolnej codzienności. Inną miłą pamiątką tych wydarzeń będą drobne upominki ufundowane przez Panią dyrektor  Edytę Jakóbczak. Zatem czekamy na was w bibliotece.

D. B.