Nowi czytelnicy w szkolnej bibliotece

Pasowanie na czytelnika na stałe wpisało się do kalendarza szkolnych imprez. To również ważne wydarzenie w życiu szkolnym pierwszoklasistów. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy książka została zepchnięta na drugi plan przez telewizję i komputer, należy promować czytelnictwo, które ma duży wpływ na rozwój mowy i myślenia dzieci.

W piątkowe przedpołudnie 28.10. 2016r. w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie zorganizowane zostało spotkanie czytelnicze dla uczniów klas I -szych, połączone z uroczystym pasowaniem na czytelników biblioteki.

Aby akt wcielenia w szeregi czytelników pozostał na długo w pamięci pierwszaków, zadbano o szczególną oprawę tego wydarzenia.

Starsi koledzy z klasy III a przygotowali mini teatrzyk, w którym popularne postacie bajkowe opowiedziały małym gościom o swoich kłopotach i niebezpiecznych przygodach wynikających z niewłaściwego obchodzenia się dzieci z książkami. Kolorowe stroje, śmieszne przebrania bardzo spodobały się widzom, zaś obejrzane scenki stworzyły okazję do wspólnego ustalenia jak należy postępować z wypożyczoną książką. Przypominać o tym będą wydrukowane i wklejone do zeszytów Prośby książki, które będą towarzyszyć dzieciom w ich szkolnej codzienności. Inną miłą pamiątką tych wydarzeń będą drobne upominki ufundowane przez Panią dyrektor  Edytę Jakóbczak. Zatem czekamy na was w bibliotece.

D. B.