Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Piątek, 2023-09-29

  Imieniny: Michaliny, Michała


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1290807
  • Do końca roku: 93 dni
  • Do wakacji: 266 dni

Uroczystość przejęcia tradycji 316. Kompanii Transportowej PWSK 2. KP przez 45. WOG w Wędrzynie

Zwykliśmy mówić, że armia jest jednym z najważniejszych filarów państwa, strażnikiem jego niepodległości i suwerenności. Autorytet wojska i honor munduru, patriotyczna służba - są rzeczywistością bliską społeczności Wędrzyna.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie pamiętają zawsze o szacunku dla wojska, munduru i służby. Z okazji przyjęcia tradycji 316. Kompanii Transportowej Pomocniczej Wojskowej Służby Kobiet 2. Korpusu Polskiego szkolna społeczność wzięła udział w ważnej uroczystości. Poczet sztandarowy, uczniowie klas III - VI i nauczyciele uczestniczyli w mszy św. w wędrzyńskim kościele, a następnie w apelu na terenie jednostki.  Z okazji święta Komendant 45. Wojskowego Oddziału Gospodarczego wyróżnił Odznaką Pamiątkową 45. WOG,  panią dyrektor Edytę Jakóbczak.

Pokaz musztry i koncert orkiestry wojskowej bardzo spodobały się naszym uczniom. Był też wspólny posiłek żołnierski i możliwość obejrzenia wystawy sprzętu bojowego. Dzieci ze szkoły w Wędrzynie, pięknie dziękują za zaproszenie i wspólne spotkanie. Po raz kolejny mogliśmy przyjrzeć się służbie wojskowej, poznać lepiej specyfikę pracy wędrzyńskiego oddziału WOG.

Życzymy więc pracownikom WOG - u wszystkiego dobrego, zdrowia, pomyślności w życiu zawodowym i osobistym - tak po prostu i prosto z serca!

K. Borowiecka